X
TR EN

Anadolu'nun en büyük mobilya fuarı açıldı

Kayseri'de Anadolu'nun en büyük mobilya fuarı Nobel Anadolu Mobilya Fuarı (ANAMOB), OSB Uluslararası Fuar Merkezi'nde kapılarını açtı.

Kayseri''de, Anadolu''nun en büyük mobilya fuarı Nobel Anadolu Mobilya Fuarı (ANAMOB) açıldı. OSB Uluslararası Fuar Merkezi''nde düzenlenen fuarın açılışına, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı ve Kayseri Milletvekili Hulusi Akar, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek ve Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç ile çok sayıda davetli katıldı.

Açılışta konuşan Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, fuarın, Anadolu mobilyasının dünya pazarlarına açılması için önemli bir fırsat olduğunu söyledi. Büyükkılıç, "Fuarda, 150''den fazla firma ve 400''ün üzerinde marka yer alıyor. Alım heyetleri kapsamında 45 ülkeden alıcıyı ağırlayacağız. Katılımcı firmalarımız ile yabancı alıcılar arasında ikili iş görüşmeleri gerçekleştireceğiz" dedi.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki de fuarın hayırlı olmasını diledi. Özhaseki, Kayseri''nin mobilya sektöründe önemli bir yere sahip olduğunu belirterek, "Kayseri''de 1000''e yakın fabrika var ve 25 binden fazla insan istihdam ediliyor. Milyar dolara yakın ihracat yapıyoruz" dedi.

TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı ve Kayseri Milletvekili Hulusi Akar da Kayseri''nin mobilya sektöründe önemli bir marka olduğunu söyledi. Akar, "Kayseri, mobilya sektöründe dünya markası olma yolunda ilerliyor" dedi.

Konuşmaların ardından, dualar eşliğinde fuarın açılışı gerçekleştirildi. Protokol üyeleri, stantları gezerek fuarda stant açan firma yetkililerden bilgi aldı.