TR EN

Başkan Büyükkılıç, Özvatan'da vatandaşlarla buluştu

Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, Cumhur İttifakı ortakları Adalet ve Kalkınma Partisi ve Milliyetçi Hareket Partisi ile birlikte Özvatan ilçesinde ilçe sakinleriyle bir araya geldi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleriyle 31 Mart 2024 yerel seçimleri öncesi yeniden Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday gösterilen Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, Cumhur İttifakı ortakları Adalet ve Kalkınma Partisi ve Milliyetçi Hareket Partisi ile birlikte Özvatan ilçesinde ilçe sakinleriyle bir araya geldi.

Özvatan Belediyesi önündeki meydanda gerçekleşen programa Başkan Büyükkılıç’ın yanı sıra AK Parti Kayseri İl Başkanı Fatih Üzüm, AK Parti Kayseri Kadın Kolları Başkanı Meral Koşar, MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, MHP Kayseri İl Başkanı Seyit Demirezen, Özvatan Belediye Başkanı Halit Demir, Sarıoğlan Belediye Başkanı Bekir Ayyıldırım, mahalle muhtarları ve ilçe sakinleri katıldı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, burada ilçe sakinlerine hitap ederek, “Cenab-ı Allah’a şükrediyoruz, yerli ve milli anlayışın sesi Özvatan diyoruz, ay yıldızlı Türk bayrağına bağlı Özvatan diyoruz. Sizleri buradan selamlıyoruz. Buradaki ve yurt dışındaki Özvatanlılarımız, dualarınızı eksik etmeyin” dedi.

“Sizlere Layık Olmak İçin Gece, Gündüz Koşturuyoruz”

Hizmet belediyeciliği ürettiklerinin altını çizen Başkan Büyükkılıç, “Biz hizmet siyaseti, hizmet belediyeciliği üretiyoruz. Ne dediysek onu yapmaya çalışıyoruz. Gece demeden, gündüz demeden çalışıyoruz elhamdülillah. Merkezi ihya ederek, taşrayı da ihmal etmiyoruz. Gücümüzün yettiğinden fazlasını yapmaya çalıştık. Ankara’da Sayın Cumhurbaşkanımız ve Sayın Bahçeli birlikteliği buralara pozitif yansıyor. Ne diyoruz Kayseri, cumhurun kalesidir. Biz sizlere layık olmak için gece gündüz koşturuyoruz. Kimseyi ayrıştırmadan, her birinizi bağrımıza basarak, sizlere layık olmaya çalıştık” diye konuştu.

Büyükkılıç, birlik, beraberlik mesajı vererek, “Buraya her geldiğimizde bağrınıza basıyorsunuz, Mevla’m mahcup etmesin. Hep beraber Turan, hep beraber Kızıl Elma diyerek yola devam diyoruz. Hepinizi sevgiyle, saygıyla selamlıyorum” şeklinde konuştu.

MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy da 17’de 0 yapacaklarını, Kayseri’nin kaleleri olduğunu belirterek, Ankara’ya çok güçlü mesaj vereceklerini iletti.

Özvatan Belediye Başkanı Halit Demir ise “Bizleri hiçbir zaman yalnız bırakmayan Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Memduh Büyükkılıç’a bugüne kadar yaptığı ve bugünden sonra yapacağı hizmetlerden dolayı teşekkür ediyor, hoş geldiniz diyorum” dedi.

“Ağabey, Ustam Dediğim Sayın Memduh Büyükkılıç”

Başkan Büyükkılıç’ı ‘ustam’ diyerek nitelendiren Demir “Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı olarak ağabey, ustam dediğim Sayın Memduh Büyükkılıç başkanım ve bütün ilçelerimizle beraber kol kola, omuz omuza, ilçelerimize, şehrimize hizmet etmek, herkese eşit mesafede hizmet etmek için desteğinizi almak maksadıyla toplandık. Şehir merkezinde ne varsa ilçelerde de olacak diyen Memduh Büyükkılıç başkanımıza şükranlarımızı iletmek istiyorum” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından el ele birlik, beraberlik mesajı verilerek, toplu hatıra fotoğrafı çektirildi.