X
TR EN

Başkan Büyükkılıç, partisinin Seçim Beyannamesi için Ankara'da toplantıya katıldı

AK Parti'nin "Türkiye Yüzyılı İçin Gerçek Belediyecilik" adıyla hazırladığı Seçim Beyannamesi Tanıtım Toplantısı, Ankara’da yeni hizmete açılan AK Parti Kongre Merkezi'nde Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın teşrifleriyle gerçekleşti.

Toplantıya Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç da katılırken, Cumhurbaşkanı Erdoğan programda 8 başlıktan oluşan yerel seçim beyannamesini açıkladı. Toplantıya Başkan Büyükkılıç ile birlikte AK Parti Kayseri İl Başkanı Fatih Üzüm de katıldı.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, yerel seçimlerle ilgili önemli açıklamalarda bulunarak, “Seçim günü olan 31 Mart''a kadar gelmeyene gideceğiz, küskünü barıştıracağız, sevmeyeni sevdireceğiz, her eve iş yerine gireceğiz, kararsızları ikna edeceğiz, zaten gönlünde olduklarımızı unutmayacağız. Siyasetin sokakta yapıldığını unutmayacağız. Seçimin sandıkta kazanıldığını bileceğiz. Sizlerden seçim gününe kadar her anı değerlendirmenizi, seçim günü sandığı da namusumuz olarak görerek sahiplenmenizi istiyorum” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘Türkiye Yüzyılı şehirleri için hazırız, kararlıyız’ diyerek, AK Parti yerel yönetim vizyonu, katılımcılık, şeffaflık ve hesap verebilirlik, dirençli şehirler, Türkiye Yüzyılında şehir ve çevre, toplumsal refah öncelikli şehir ekonomileri, duyarlı ve kapsayıcı sosyal belediyecilik, kültür üreten şehirler, hizmet ve eser belediyeciliği olmak üzere 8 ana başlıkta seçim beyannamesini açıkladı.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın hitaplarının ardından Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın da yer aldığı Büyükşehir ve İl Belediye Başkan Adayları sahneye davet edilerek, hatıra fotoğrafı çektirildi.

Başkan Büyükkılıç ise toplantı ile ilgili yaptığı açıklamada, “Sayın Cumhurbaşkanımızın yerel seçim beyannamesinin yer aldığı hitaplarını ilgiyle dinledik. Demokrasimizin temel taşlarından olan yerel yönetimlerin gücü ve önemi tartışılmaz. Sayın Cumhurbaşkanımızın vizyonu ve gerçek belediyecilik anlayışıyla Türkiye Yüzyılı şehirleri olarak hazırız, kararlıyız” ifadelerini kullandı.