X
TR EN

Başkan Çolakbayrakdar'ın çiftçileri destekleyen projesinde sona yaklaşıldı

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, tarım alanında yine örnek ve model olacak bir projeyi daha hayata geçiriyor. Proje kapsamında tesisi inceleyen Başkan Çolakbayrakdar,  tarımsal üretimin artırılması için hayata geçirilen örnek projelerle her zaman çiftçinin yanında olduklarını söyledi.

Kocasinan Belediyesi öncülüğünde ORAN Kalkınma Ajansı ve İl Tarım ve Orman Müdürlüğü işbirliğiyle çiftçileri desteklemek ve ürün çeşitliliği ile tarımsal üretimi artırmak amacıyla Hububat Eleme ve Paketleme Tesisi projesi hayata geçiyor. Hasanarpa Mahallesi’nde tesisin yerini kontrol eden Başkan Çolakbayrakdar, model olacak projenin Türkiye’ye ve Kayseri’ye hayırlı olması temennisinde bulundu.

Çiftçilerin ürün kayıplarını en aza indirmek ve ürünlerle katma değer sağlayarak, çiftçi gelirlerinin artırılması için hizmete sunulacak olan tesisi sezona hazırladıklarının müjdesini veren Başkan Çolakbayrakdar, tarımda yapılan projeler ve farklı üretim metotlarıyla Türkiye’ye örnek olduklarına dikkat çekerek, “Tarımsal amaçlı bir desteğimiz daha hayata geçmek üzere. Çiftçilerimize özellikle hububat eleme ve paketleme tesisiyle alın teri, emekleri daha fazla değer üretecek ve daha fazla katma değerli ürün haline gelecek. Tesisimiz için gereken araç gereçlerin alımı tamamlandı. Bundan sonra kurulum süreci başladı. Bölgemizdeki bütün çiftçi kardeşlerimiz, el emeği göz nuru ürünleri eleme tesisinde daha nitelikli hale gelmiş olacak. Tesisin altyapı çalışmalarına başlamış durumdayız. Önümüzdeki günlerde tesisin makinaları gelip, kurulumları tamamlanmasıyla birlikte sezona hazır bir vaziyette faaliyete geçmiş olacak. Bütün gayretimiz, çabamız, tarımsal üretimin artırılması ve daha fazlaca bölgemizde tarımsal üretimin yapılması içindir. Özellikle yıllardır dediğimiz ve uyguladığımız tarımsal üretimler, Türkiye’ye model olmuştur. İnşallah bu noktada Kocasinan’ımıza ve Kayseri’mize bir hububat eleme ve paketleme tesisi kazandırmış olacağız. Başlangıç olacak olan bu uygulama, çok daha büyük alanlarda çok daha büyük tarımsal üretimin kapısını açacaktır” ifadelerine yer verdi.

Tarımda yapılan projeler ve farklı üretim metotlarıyla Türkiye’ye örnek olduklarını hatırlatan Başkan Çolakbayrakdar, Cumhuriyet’in ikinci asrında çiftçilerimizi geleceğe taşıyacak projeler üretmeye devam edeceklerini sözlerine ekledi.