X
TR EN

Daha güzel bir Kocasinan için çalışacağız (Özel Röportaj)

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar ile yaptığımız Röportajdan satır başlarını sizlere aktarıyoruz.

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar ile yaptığımız Röportajdan satır başlarını sizlere aktarıyoruz.

Röportaj: Erkinbeğ Uygurtürk

 

Sayın başkan sizi tanıyabilir miyiz, kendinizden bahseder misiniz ?

 

Ahmet Çolakbayrakdar: 1972 yılında Kayseri’de doğdum. İlk, orta ve lise eğitimini Kayseri’de tamamladım. 1990 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi  Mühendislik Fakültesi İnşaat  Mühendisliği  Bölümü’nü kazandım ve1994 yılında aynı fakülteden  “İnşaat  Mühendisi”  olarak mezun oldum. 1995 yılında vatani görevini kısa dönem olarak tamamladım. Kayseri’de kendi kurduğum firmada iş hayatına başladım. Proje, konut inşaatı, endüstri  yapıları ve müşavirlik işleri yaptım. Gönüllü kuruluşlarda toplumsal hizmetlerde bulundum. 2012-2015 yılları arasında MÜSİAD Kayseri  Başkan Şube Başkanlığı görevinde bulundum. Uzun dönem Ak Parti İl Yönetim Kurulu üyeliği, İl Başkan Yardımcılığı, Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanlığı  ve 3 dönem Kayseri Büyükşehir Belediye  meclis üyeliği yaptım. Evliyim ve iki çocuğum var.

Sayın başkan Nasıl bir belediye başkanı olmayı hedefliyorsunuz?

 

Ahmet Çolakbayrakdar: Kocasinan ın daha da gelişmesi ve kalkınmasıyla ilgili ciddi projelere imza atacağız. Sürekli sahada ve şantiyede yürüyen işlerimizi takip edeceğiz. Yapılan hizmetlerin temelinden kurdele kesimine kadar yaşanan her aşamada hep sahada ve şantiyede olacağım, halkla iç içe çalışacağız. İnşallah şehrimize, ilçemize ve memleketimize hizmet için çalışacak, mücadele edip koşturacağız. Allah yar ve yardımcımız olsun ve kolaylıklar versin. Görevimin zorluğunun farkındayım ancak şundan eminim ki; eğer bu işi paylaşırsak hiçbir şekilde zorluk olmayacak.  Mustafa Çelik Başkan ilk geldiği günden bu yana ciddi projeler ortaya koydu. Yapılması gereken neler varsa bunları tek tek konuşacağız. Eklenmesi gereken yeni, değişik ve farklı neler varsa onları da ekleyeceğiz. Bu çalışmaları elbette ki sonuçlandıracağız. Uzak, yakın, orta her türlü projeksiyona açık bir çalışma programı ortaya koyup, bunun üzerinden çalışmaya devam edeceğiz. Bizim mevcut durumu ve geleceği okuyup, bundan sonraki süreçte yapılması gerekenler nelerse, değişime ayak uyduracak şekilde yeni işlerin çaba ve gayreti içerisinde olacağız. Gitmek istediğimiz hedef, varmak istediğimiz noktanın neresi olduğunu birlikte istişare edip ortaya koyacağız. Bu hedefler doğrultusunda da kendi payımıza düşen ne ise bu gayret içerisinde olacağız. Şurası muhakkak ki ekip çalışması; birlikte yapıldığı ve çalışıldığı zaman değerli olur, başarıyı getirir.

               

Sayın başkan Kocasinan’ı nasıl tanımlıyorsunuz, bize nasıl tanıtırsınız?

 

Ahmet Çolakbayrakdar: Kocasinan merkezdeki en büyük ilçemiz. Bundan sonrasında inşallah daha da ileriye gidecek, daha da iyi şeyler yapılacak, potansiyeli yüksek bir bölge. Yeni çıkan yasayla birlikte daha önce köy olan yerleşim yerlerimiz şu anda Kocasinan ilçemizin mahallesi konumunda. Bu mahallelerimiz artık bizim zamanımızda avantajlı hale gelecek.

Nasıl bir avantaj haline gelecek?

 

Ahmet Çolakbayrakdar: Şimdi buraların her birinin kendi içinde yerel bir değeri var. Artık merkezden daha güçlü bir belediye vasıtayla desteklenen bu yerel değerlerin markalaşacağı bir süreç olacak önümüzdeki dönem.

               

Biraz da bize Kocasinan’da gerçekleştirmeyi tasarladığınız projelerinizden bahseder misiniz?

 

Ahmet Çolakbayrakdar: Oluşturmayı istediğimiz kısa, orta ve uzun vadeli birçok projemiz var. Bunları zaman zaman kamuoyu ile paylaşacağız. Onların da bu projelere desteğini alacağız.   İmar yönüyle ciddi anlamda imkanlarımız var. Zamanla bunlar değer haline dönüşecek. Şimdilik bu kadar söyleyebilirim.

Sayın Başkan, Kocasinan’ın esnaf dostu belediye olmaya devam edecek mi?

 

Ahmet Çolakbayrakdar: Kocasinan ın esnaf dostluğu tabii ki devam edecek İnşallah. Esnaf dostu Kocasinan Belediyesi olarak esnafın yanında olmaya devam edeceğiz. Bu dostluk artarak devam edecek. Esnafımızla sırt sırta verip bereketli ve bol kazanç sağlayacak çalışma imkanı ve mekanları sunacağız. Esnafın önünü açmak, onlara yeni ufuklar kazandırmak istiyoruz.

Sayın Başkan teşekkür ediyoruz. Son olarak neler söylemek istersiniz?

 

Ahmet Çolakbayrakdar: Rabbim yar ve yardımcımız olsun, hayırlı hizmetler yapmayı nasip etsin. Herkese kapımız açık. Vatandaşlarımızı da her zaman için belediyemize bekleriz.  Önerilerine her zaman açığız. Olumlu ve yapıcı önerilerinde her zaman onların yanında olacak ve söylediklerine de mutlaka itibar edeceğiz.