X
TR EN

Dursun, Türkiye’nin Eylül ayı ihracat rakamlarını değerlendirdi

Türkiye Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) Kayseri Koordinatör Şube Başkanı İsmail Dursun, Türkiye’nin Eylül ayı ihracat rakamlarını değerlendirdi.

Başkan Dursun, “TÜMSİAD olarak ülkemiz ekonomisine istihdam, ihracat anlamında bütün üyelerimizle destek olmaya devam edeceğiz” dedi.

Eylül ayında gerçekleşen toplam 22 milyar 670 milyon dolarlık ihracatla ilgili olarak Dursun, "Bu rakamlar ülkemizin istihdam, üretim ve ihracat hedefleri doğrultusunda uluslararası ticaretteki dinamik yapısının, küresel ekonomide ne denli etkin bir oyuncu olduğunu gösteriyor" dedi.

Dursun, ülkemizin ekonomik temellerinin sağlam olduğuna dikkat çekerek, "Eylül ayında elde edilen ihracat rakamı, Türkiye''nin ekonomik gücünü ve potansiyelini bir kez daha ortaya koydu. İstihdamın artmasına ve ticaretin gelişimine katkı sağlayan bu başarı, ulusal ekonomimize canlılık getiriyor" şeklinde konuştu.

Ayrıca İsmail Dursun, Türkiye’nin ilerleyen yıl ve dönemlerde de büyüme trendini sürdüreceğine inandığını belirtti. Başkan, "Ülkemizin ekonomik vizyonu, sadece bugünü değil, geleceği de kucaklıyor. Bu doğrultuda, Türkiye''nin ilerleyen yıllarda da ivmesini koruyarak sürdüreceğine ve dünya ekonomisindeki payının her geçen gün daha da artacağını düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

“TÜMSİAD olarak bizlerde üyelerimiz ile birlikte ülke ekonomisinin bu yükselişine istihdam, üretim ve ihracat olarak destek olmaya devam edeceğiz” diyen Dursun, Eylül ayı ihracat rakamları, Türkiye''nin ekonomik yükselişini ve uluslararası ticaretteki konumunu pekiştiren bir gösterge olarak değerlendirdi. Ayrıca bu rakamlar yeni ekonomi programına önemli bir katkı ve veri sağlayacağını söyledi.