TR EN

Kayseri’nin Avrupai projesi “ Çarşı Melikgazi”

Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, her geçen gün yerel yönetimlerdeki tecrübesini arttıran isimlerden birisi.

Erkinbeğ Uygurtürk''ün yazısı

Talas Belediyesi ile başlayan Belediyecilik çalışmalarına Melikgazi Belediye Başkanı olarak devam etti. Talas’ta birçok başarılı çalışmaya imza atan Başkan Palancıoğlu, Melikgazi Belediyesine geldiğinde de adından söz ettirmesini bildi.

***

Güzel projeler hazırlayan ve Kayseri’ye değer katacak çalışmalar yapan Palancıoğlu, çoğu zamanda Kayseri’de ilkleri yapmasıyla biliniyor.

Havacılık lisesi. Akıl küpü kütüphaneler derken geçen yıl temeli atılan “ Çarşı Melikgazi” projesi dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

Avrupa’nın birkaç ülkesinde olan ama Türkiye’de örneği bulunmayan bir projeyi hayata geçirmek oldukça zor ve uzun bir süreçti. Kayseri’nin alışveriş kültürüne yeni bir soluk kazandıracak, vatandaşların sadece alışveriş yapmayan vakit geçirebilecekleri sosyal bir mekân olarak “ Çarşı Melikgazi” projesi gerçekten Kayseri’ye değer katacak bir proje.

***

5900 m2 Kapalı alana sahip 2 kattan oluşan; meyve-sebze, et-süt ürünleri, doğal-organik ürünlerin satışının yapılacağı pastane, çiçekçi,kafe gibi farklı mekânların bulunacağı ve 7 gün açık kalacak bir projeden bahsediyoruz.

Mimari olarak da güzel tasarlanmış içerik olarak da iyi planlanmış bir mekân olacak olan “Çarşı Melikgazi” projesi Başkan Mustafa Palancıoğlu’nun en önem verdiği işlerin neredeyse başında geliyor. Sürekli inşaatına giderek inceleme yapan ve son durum hakkında bilgi alan Başkan Palancıoğlu, birkaç ay içerisinde projenin hizmet vermesi için hummalı bir çalışma yürütüyor. Bu proje inşallah kazasız belasız bittiği ve açıldığı zaman Kayseri, Avrupa’nın birkaç ülkesinde oldan güzel bir proje kazanmış olacak.

 

***

Bende temel atma törenine de katılmış biri olarak projeyi incelediğimde farklı, farklı olduğu kadar da güzel bir projenin ortaya çıktığını söyleyebilirim.

Kayseri’de ki belediye Başkanları rutin belediyecilik hizmetlerinin yanında şehre değer katacak projeler her zaman yapan isimler. Özellikle Melikgazi Belediye Başkanı olarak Mustafa Palancıoğlu’nun yaptığı çalışmalar şehirde yaşayanların dikkatlerinden kaçmıyor. Kendinin bir Harita Mühendisi olduğu göz önüne alındığında, Başkan Palancıoğlu’nun bu şehre ve insanlarına hizmet hususunda daha çok katkısı olacağı bir gerçek.