TR EN
Erkinbeğ Uygurtürk

Erkinbeğ Uygurtürk

Başkan Palancıoğlu’ndan vizyon projeler

Malumunuz üzere Melikgazi Belediyesinde 5 yıldır birçok başarılı çalışmalara imza atan Mustafa Palancıoğlu, yeni dönem için AK Parti’den yeniden aday gösterildi.

Çok da isabetli bir karar veren AK Parti, Melikgazi ilçesinde, daha öncesinde de Talas’ta hizmet eden Palancıoğlu’nun adaylığını ilan ederek Melikgazi özelinde Kayseri’ye değer katacak birçok projenin yapılmasına vesile olacak. Geçtiğimiz günlerde Mustafa Palancıoğlu’nun proje tanıtım toplantısı vardı. Eğitimden, sağlığa, turizmden istihdama, sosyal projelerden kültüre kadar zengin bir içerikle hazırladığı 5 yıllık yeni projelerini her kesimden temsilcilerin olduğu büyük bir organizasyonla tanıttı.

***

Gerçekten de güzel bir tanıtım toplantısıydı. Hem sunum hem de katılım açısından Palancıoğlu’na desteğin bir göstergesiydi.

Palancıoğlu’nun tanıtım toplantısı bazı ilklere de vesile oldu. Mesela Telefon bağlantısı ile tanıtım törenine katılan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki açık desteğini ifade ederken Palancıoğlu başkandan övgüyle söz etti.

AK Parti Genel Başkan Vekili Mustafa Elitaş’toplantıya katıldı ve Mustafa Palancıoğlu’na başarılar diledi.

TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı Hulusi Akar, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Milletvekilleri, Murat Cahid Cıngı, Bayar Özsoy, Ayşe Böhürler, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, MHP teşkilatı, sivil toplum kuruluşları temsilcileri vs. gibi çok geniş katılımlı bir toplantıda her kesimin desteği Mustafa Palancıoğlu’nun yanındaydı.

***

"Hedef 2029 Melikgazi" sloganıyla sunum yapan Başkan Palancıoğlu’da hazırladığı yeni projeleri anlatırken gerçekten sanki o an projeler hayata geçmiş gibi heyecanlı ve bir o kadar da profesyonel bir şekilde sunumu tamamladı.  Hani hep “ Bürokrat gibi” benzetmesi yapanları hayal kırıklığına uğratacak tarzda kırk yıllık siyasetçi profesyonelliğindeydi diyebiliriz.  Programın yapıldığı binanın önünde misafirlerini karşılaması ve uğurlaması nezaketinin bir örneği olarak büyük takdir gördü. Bir not olarak bunu da belirteyim.

***

Neyse toplantı ile ilgili bunları yazdıktan sonra birkaç kelimede yeni projelerinden bahsedeyim.

Başkan Palancıoğlu, Melikgazi ilçesine 5 yılda 21 okul, 15 kütüphane, 15 aile sağlığı merkezi, 15 sosyal tesis, 18 cami, 9 Kur'an Kursu, 270 yeni park, 3 milyon metrekare yeşil alan, 600 kilometre yeni yol kazandırdıklarından bahsederek, yeni dönemde bir çok proje açıkladı ama ben birkaç tanesinin ismini yazayım.

Erciyes’te Kamp Merkezi, Dâhiler Koleji, Çocuk Üniversitesi, Doğa Temalı Parklar ve Mesire Alanları, Pastırma-Sucuk Atölyesi ve Müzesi, Sağlık Turizmi Kampüsü vs.vs.

Bu projelerin her biri ayrı ayrı yazı konusu olacak güzellikte. Zamanı gelince bunları da yazarız.

***

Son olarak şuna da ifade edeyim. Mustafa Palancıoğlu Başkanlığında Melikgazi Belediyesi olarak, geçen 5 yılda, sadece rutin Belediyecilik hizmetleri ile sınırlı kalmadan, Sağlık Bakanlığı gibi çalışıp 15 aile sağlığı merkezi yapan, Milli Eğitim Bakanlığı gibi çalışıp 21 okul yapan başka bir Belediye Başkanı ve Belediye varsa bir söyleyin derim vesselam.