TR EN
Erkinbeğ Uygurtürk

Erkinbeğ Uygurtürk

Başkan Palancıoğlu’nun haklı gururu

Türkiye’de en çok okul yapan ve yapımına vesilen olan Belediye Başkanı olarak tarihe geçen Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu’nun başarısı artık Kayseri sınırlarını da aşmış görünüyor.

Önceki gün Altınoluk Mahallesi’nde Melikgazi Belediyesi ve hayırsever işbirliği ile hayata geçirilen Şükrü Baktır İmamhatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu’nun açılış töreni yapıldı. Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Yusuf Tekin ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Av. Mehmet Özhaseki’nin de katıldığı törende Kayserililerin hayırseverlik adına ne kadar cömert oldukları bir kez daha görülmüş oldu.

***

Açılışta konuşan Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Yusuf Tekin, Kayserililerin eğitime yaptıkları katkıları duyunca oldukça mutlu oldu. Özelliklede Türkiye’de bir belediye Başkanının hatta bir ilçe belediye başkanının en çok okul yapan ve yapılmasına vesilen olan bir kişi olarak rekor kırması Milli Eğitim Bakanını oldukça şaşırttı. Bu şaşkınlığını da şu sözlerle dile getirdi “Türkiye’de Okul inşaatını mühürleyen, okullar için yer ayarlamayan, okullardan para kazanmayı düşünen belediye başkanları vardı. Ancak Kayseri’ye gelip de gördüğümüz Belediye Başkanları bize gururlandırdı”  diyerek Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu’na övgüler yağdırdı.

***

Kayserililere seslenerek Başkan Mustafa Palancıoğlu’nun kıymetinin bilinmesini isteyen Bakan Tekin, “Böyle belediye başkanlarının kıymetini bilin. Ben bu başkanlarımızı gördüğüm için diyorum. Allah ikisinden de razı olsun. Bize bu türden katkı veren belediye başkanlarına da paydaşımız oldukları için teşekkür ediyorum” diye konuştu.

***

Gerçekten’de takdiri ve övgüyü hak eden bir isim Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, Kayseri’de ki Belediye Başkanlarının hepsi rutin belediyeciliğin yanında çok daha fazla işler yapıyorlar. Başkan Palancıoğlu’da bir tık öteye geçerek eğitim konusunda Türkiye’ye örnek işlere imza ve eğitime 900 milyon TL’lik dev bir yatırım yaptıran bir kişi.

Başkan Palancıoğlu, sadece eğitim değil, sağlık konusunda da birçok sağlık ocağını hayırsever işbirliği ile faaliyete geçiren bir isim. Melikgazi ve Kayseri’nin gelişmesi ve halkın ihtiyaçları için gayret göstererek onların dertleri ile dertlenen ve onları dinleyen bir Başkan olarak Mustafa Palancıoğlu’nun yapacağı daha çok iş var. Yolu açık olsun diyorum. Vesselam