X
TR EN
Erkinbeğ Uygurtürk

Erkinbeğ Uygurtürk

Vali Çiçek, Başkan Çolakbayrakdar ve Kayseri Turizmi

Kayseri’nin turizm alanında son dönemde bir atak yaptığı herkesin malumu. Şimdi ben hafta sonu Yamula Barajında yapılacak olan Türkiye Su Jeti&Flyboard Şampiyonası özelinde bu şehrin turizmini geliştirmek için hizmet etmeye çalışanlarla ilgili yazmak istiyorum.

Kayseri Valisi Gökmen Çiçek ve Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, hafta sonu Kayseri için güzel bir organizasyona ev sahipliği yapacak.

Türkiye Motosiklet Federasyonu’nun yarış takviminde yer alan Türkiye Su Jeti&Flyboard Şampiyonası Yamula Barajında yapılacak ki şampiyonanın ilk ayağı Bodrumda ikinci ayağı da Yamula’da yani Kayseri’de gerçekleştirilecek.
Şimdi anlamayanlar için bu şampiyonanın öneminden biraz bahsetmek istiyorum. Bildiğiniz gibi Kayseri denizi olmayan ama Erciyes Dağı gibi bir nimeti barındıran bir şehir.

Su sporları şampiyonaları da genelde sahil kentlerinde yapıldığı için bizim Anadolu insanımız bu spora biraz yabancı doğal olarak.

Ancak, önemli olan bu adımı atabilmek ve tüm Türkiye’ye bu türlü organizasyonların Kayseri’de de yapıldığını göstermektir.

***

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar’ın dediği gibi Yamula Barajı Kayseri’nin iç denizi konumunda. Hal böyle olunca Erciyes Dağında kayak sporu nasıl gelişti ve bugünlere gelmesi on yıl öncesinde hayal bile edilemiyorduysa, Yamula’daki su sporları da aynı şekilde gelişecek ve 5-6 yıl sonra Kayserililer olarak bizler “ İyi ki Valimiz Gökmen Çiçek ve Kocasinan Belediye Başkanımız Ahmet Çolakbaydar’dar bu işe başlamış” diyeceğiz. Bunun için biraz sabır gerekiyor.

Bu şehir için çalışan kişilere destek olmamız gerekiyor.

Eleştirmek kolay.

Önemli olan yapıcı eleştirilerde bulunmak.

Hafta sonu yapılacak olan Türkiye Su Jeti&Flyboard Şampiyonası’nda da illa ki aksaklıklar olacak. Oraya gidenlerden organizasyondan memnun olanların yanında olmayanlarda olacak. Yetkililer her ne kadar önlem alsa da bir eksiklik illa ki çıkacak.

Eksiklik çıkması da oldukça doğal.

Daha önce yapılmamış bir iş yapılmaya çalışılıyor. Görülen eksikliklerin hepsi birer tecrübe olarak gelecek yıllarda yapılacak organizasyonların daha güzel geçmesine vesile olacaktır.

Bizim Kayserililer olarak yapmamız gereken, bu şehrin tanıtılmasına, turizminin gelişmesine ve bu turizm gelişirken, şehirde yaşayanların ekonomisine katkı sağlamaya çalışan insanlara elimizden geldiğince destek olmak.

***

Kayseri Valisi olarak şehrimize geldiği günden beri hiç durmadan koşturan, adeta bu şehrin bir evladı gibi Kayseri için çalışan Valimiz Gökmen Çiçek bence büyük takdiri hak ediyor. Bir bakıyorsunuz Talas’ta Yamaç Paraşütüyle atlıyor. Bir bakıyorsunuz Yeşilhisarda Balonla gökyüzüne çıkıyor. Bir bakıyorsunuz dalgalı ve bir o kadar da hırçın sularda rafting yapıyor. Vali Çiçek, bunların hepsini kendi egosunu tatmin etmek yada hobisi olduğu için değil, şehirdeki en yetkili isim olarak bu şehri tanıtmak ve insanlara örnek olmak için yapıyor. Diyorlarmış ya ( Bu şehrin tadını Vali çıkarıyor) diye. Desinler, sonuna kadarda helal olsun.

***

Vali Gökmek Çiçek, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmduh Büyükkılıç, Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın ve Hacılar Belediye Başkanı Bilal Özdoğan güzel bir sinerji yakaladılar..

Bu yazdığım ilçe belediyelerinin her biri kendi sınırları içerisinde turizm potansiyeline sahip yerler ile uğraşan ve turizmin Kayseri’nin ekonomisine sağlayacağı katkılar konusunda belli bir birikime sahip kişiler. Büyükşehir başta olmak üzere ilçe belediyelerinin yaptığı turizm hamlelerine bir daha ki yazımda değineceğim. Bu insanların hepsi, el ele verip Kayseri için gayret gösteriyorlar. Güzel Kayserimiz için kim bir adım atıyor, kim bir taşı alıp kenara koyuyorsa Allah (cc) razı olsun.

Kayseri her şeyin en güzeline layık.

Valimiz ve Belediye Başkanlarımız İnşallah yakaladıkları bu sinerji bozulmadan bu şehre hizmet etmeye devam ederler.

Vesselam.

 

*** Bu arada hafta sonu Manuş Baba konseri ve diğer şampiyonanın programını da buraya yazayım.

  TÜRKİYE SU JETİ&FLYBOARD ŞAMPİYONASI PROGRAM AKIŞI ŞU ŞEKİLDE:

17 EYLÜL CUMARTESİ

10:00-14:00                 ARASI YARIŞMALAR
15:00-16:00                 OPEN, FLYBOARD FİNAL YARIŞI, PROTOKOL  KONUŞMALARI ve ÖDÜL TÖRENİ
17:30                            MANUŞ BABA KONSERİ